banner isbank

Satranç Haberleri

"2.Kanseri Mat Ediyorum" Açık Satranç Turnuvası 27-28 Ekim'de Barış Spor Salonunda

kanserle savas-2_resim
 Turnuva 2.Kanseri Mat Ediyorum” Açık Satranç Turnuvası
 Organizasyon Bursa Kanserle Savaş Derneği ve Nida Satranç Spor Kulübü
 Tarih 27-28 Ekim 2018
 Yer İbrahim Uyar İlkokulu  Barış Spor Salonu     Nilüfer/BURSA
 Kontenjan A Kategorisi: 64   B Kategorisi :64     C Kategorisi :64
 Tempo A Kategorisi: 60’ +30’’   B ve C Kategorileri: 45’+30’’ eklemeli
 Tur Sayısı A  ve C Kategorileri: 6 Tur        B Kategorisi: 7 Tur 
Kategoriler

A Kategorisi: 1600 ve Üzeri Max Ratinge sahip sporcular
B Kategorisi: 1599 ve Altı Max. Rating ve Puansız sporcular
C Kategorisi: 2011 ve 2012 doğumlu sporcular
 Katkı Payı 40 TL
Ödüller   Yönergede 5.Maddede  yer alıyor.   ÖDÜLLER 
 Son Başvuru 25 Ekim 2018
Başvuru Yapınız Tıklayınız  (T.C. no girişi sonrası Kategori Seçmeyi Unutmayın)
       YÖNERGE         İletişim için    Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Yarışma Salonu

Bursa 2018-2019 Sezonu Özel Satranç Organizasyonları Ekim'de Başlıyor

dikkatBursa 2018-2019 Sezonu Özel ve Resmi Satranç Turnuvaları Ekim Ayı ile birlikte başlıyor...
Etkimlik Takviminde yer alan Resmi Satranç Yarışmalarımızn yanı sıra Belediyelerimiz, Satranç Kulüplerimiz ve Özel Firmalarımızın organizasyonunda "Özel Satranç Turnuvaları" için TIKLAYINIZ

Red Bull Chess Masters Turnuvaları Başlıyor !!!

redbull.2018.0034 chess masters 500x300pxmansetTürkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull ortaklığı ile dünyada ilk olacak bir organizasyon gerçekleştiriliyor ve dev bir turnuvalar serisi başlıyor.

Ülkemizdeki 15 yaş ve üzeri tüm aktif lisansı sporcuların ücretsiz olarak katılabileceği Red Bull Chess Masters turnuvalar serisinin seçmeleri online yıldırım, finali ise rapid tempoda oynanacak.

Seçmeler Türkiye'nin 7 bölgesinde, her gün farklı bir bölgenin seçme turnuvası olarak ve Premium Chess tarafından bu turnuvalar için özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılacak.

7 bölgede gerçekleşen online elemelerin ardından, kendi bölgelerinde ilk üç sırayı alan sporcular ve en iyi kadın sporcular 4 kişilik bölge takımlarını oluşturacaklar ve büyük final için İstanbul’da buluşacaklar.

Turnuva serisinde hem online bölge yarışmasında hem de finalde dereceye giren takımlara Red Bull tarafından çeşitli maddi ve ayni ödüller verilecek.

Bölge elemeleri 08 Ekim'de başlayacak ve 18 Ekim'de son bulacak. Büyük final ise 20 Ekim'de İstanbul’da çok özel bir mekan ve farklı bir formatta gerçekleşecek.

Tüm sporcularımızı seçmeler için kayıt yapmaya ve turnuvalarda yer almaya davet ediyoruz.

Turnuva Sayfası 

İletişim:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

2018 - 2019 Lisans Dönemi Hakkında Önemli Duyuru

duyuru lisansTürkiye Satranç Federasyonu sporcu lisansı ve vize işlemleri federasyonumuzun web sayfası üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Spor Genel Müdürlüğünün talebi doğrultusunda tüm federasyonların sporcu lisans ve vize işlemlerinin 01 Ekim 2018 tarihi itibari ile Spor Bilgi Sistemi ile uyumlu ve entegre olması istenmektedir.

Bu kapsamda 01 Ekim 2018 tarihi itibariyle sporcuların lisans ve vize başvurularını yaparken, sağlık raporu ve 16 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesinin sistem üzerinden JPEG ortamında eklenmesi ve asıllarının federasyona gönderilmesi suretiyle başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru ekranı üzerinde yapılacak yönlendirmeler doğrultusunda JPEG ortamında yüklenecek olan belgelerin doğruluğu konusundaki tüm hukuki sorumluluk başvuru yapan kişiye ait olacaktır.
Sorularınız için  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. "  adresine başvurabilirsiniz.

Düzce Üniversitesi 1.Ödüllü ELO Turnuvası 13-14 Ekim'de

Uni2018Düzce Üniversitesi organizasyonunu ve desteği ile; "Düzce Üniversitesi 1.Ödüllü Elo Turnuvası" 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde Düzce ilimizde Düzce Üniversitesinde gerçekleştirilecek. 

Açık kategori 60+30 eklemeli tempo, Yaş kategorileri 45+30 eklemeli tempo ile yapılacak turnuva için ayrıntılar  YÖNERGE'de yer almaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

Bursalı satranç sporcularımıza duyurulur.