banner isbank

WCM Sude Hereklioğlu Sırbistan’da Bayan Birincisi!..

sude paracinSırbistan'da oynanan Paracin Açık Satranç Turnuvasında yarışan Bursalı sporcumuz WCM Sude HEREKLİOĞLU, topladığı altı puan ile Bayan Birincisi oldu.

Turnuva Sayfası

Sırbistan'ın Paracin kentinde 4 - 11 Temmuz 2014 tarihleri arasında oynanan Paracin Open Satranç Turnuvası'nın 2100 ELO altı (B) kategorisinde yarışan Türkiye ve Avrupa Şampiyonu sporcumuz WCM Sude HEREKLİOĞU dokuz turda topladığı altı puan ile Bayanlar Birincisi (paylaşmalı) oldu ve kupanın yanında para ödülü de kazandı.


Hepsi kendinden yüksek ELO puanına sahip rakiplerine karşı üst üste galibiyetler almayı başaran şampiyon sporcumuz turnuvadan +64 ELO gibi yüksen bir kazançla dönerken 2023 ELO performansı sergiledi!.

WCM Sude HEREKLİOĞLU Performansı

Ortaya koyduğu satranç kalitesi ve sempatik tavırlarıyla yaşça büyük rakiplerinin içinde en çok dikkat çeken katılımcı olan on iki yaşındaki sporcumuz, turnuva organizatörlerinin özel tebrikleri ve hediyeleriyle uğurlandı. Toplam 150 sporcudan oluşan B kategorisine 114. sıradan giriş yapan Sude, turnuva sonunda genel sıralamada 12.liği paylaşarak 21. oldu.

Sude’yi, ailesini ve Nida Satranç Eğitim Merkezini tebrik ediyor; milli sporcumuzun daha büyük başarılarını bekliyoruz.