banner isbank

Bursa Satranç İl Temsilciliği Komisyonları Faaliyete Geçiyor

maskot duyuruSatranç İl Temsilicliği'nin yapılanması kapsamında Bursa'daki satranç faaliyetlerinin etkili bir şekilde yürütülmesi amacıyla çeşitli komisyonların kurulacağını duyurmuştuk. Temsilciğimize komisyonlarda yer almak isteyen değerli satranç severlerden başvurlular ulaşmıştı. 

Bursa'daki satranç etkinliklerine, tanıtımına, organizasyonlarına ve eğitimine yön verecek olan, katılımcı bir yapıyla Bursa'daki satranç faaliyetlerinin hem niteliğini hem niceliğini artıracak olan komisyonların aktif bir şekilde çalışmasını sağlamak üzere ilk toplantımızı yapıyoruz.

Bursa Satranç İl Temsiliciği komisyonları toplantısı 12 Mayıs Pazartesi günü 19.00'da Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü binasında yapılcaktır. Daha önce başvuru yapmış olsun ya da olmasın komisyonlarda görev almak isteyen tüm Bursalı satranç severleri toplantıya bekliyoruz. 
Yazının devamında kurulması planlanan komisyonları bulabilirsiniz. Bursa Satranç İl Temsilciliği Komisyonları

  1. Teknik Komisyon : İlin etkinlik programında yer alan yönergelerin yapısı, mevcut talimat ve prosedürler ile bir üst etkinliğin yönergesine uygunluğu konularında hazırlık çalışmalarını yürütür.
  2. Eğitim ve Antrenörler Komisyonu: Sporcu ve antrenör eğitimleri konularında gereksinimleri saptayan, program oluşumu ve onaylar gibi konuları izleyen bir komisyondur.
  3. Basın, Medya, İletişim Komisyonu: Etkinliklerin ve satrancın tanıtımı, medya kuruluşlarında yer alması için planlama yapan ve gerekli materyalleri toplayarak servis eden bir işleve sahiptir.
  4. Sağlık Komisyonu : Sporcu, antrenör, hakem ve diğer satranç iş görenlerinin genel sağlık sorunları ile etkinliklerde oluşacak sorunların giderilmesi için önlem alan, sporcu sağlığı, beslenme ve benzer konularda aileleri, sporcuları ve satranç iş görenlerine seminer ve konferans gibi programlar düzenleyen bir çalışma grubudur.
  5. Organizasyon ve Sponsporluk Komisyonu: Şehrinize yeni satranç etkinlikeri kazandırmak, var olan organizasyonların kalitesini artırmak ve düzenlenen aktivitelere ve Bursalı başarılı sporculara sponsor desteği kazandırmak üzere çalışmalar yapar.
  6. Sporcular Komisyonu:  Temsilciğin sporcularla ve sporcularun kendi aralarında olan iletişimi artırmaya yönelik çalışmalar yapar. Başarı elde etmiş, milli takım havuzuna girmiş sporcuların gelişimi takip eder. İlimizde düzenlenen milli takım çalışmalarını organize eder.  
  7. Üniversiteler Koordinasyon Komisyonu: Bursa'da yer alan üniversitelerde satranç faaliyetlerine yönelik ve üniversitelerdeki satranç topluluklarının gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapar.
  8. İnternet ve Sosyal Medya Komisyonu: İl Temsilciliği sitesini ve sosyal medya hesaplarını yönetir ve günceller, Bursa'daki satranç faaliyelerinin duyurulmasını sağlar.
  9. Sosyal Etkinlikler Komisyonu: Satranç camiasını çeşitli sosyal ortamlarda bir araya getirerek kaynaşmasını sağlayacak, sporcuların, velilerin, hakemlerin ve ailelerin birlikte katılabiliceği etkinlikler organize eder.
  10. Okul Sporları Komisyonu: İlk okul, orta okul ve lise öğrencilerina yönelik satranç faaliyetlerinin planlanması, düzenlenmesi, okullar arası iletişimin sağlanması ve okullarımızda satrancın gelişmesine yönelik çalışmarı yürütür.