banner isbank

İnegöl’de Satranç Antrenörlük Kursu

inegol kurs00İnegöl'de, Türkiye Satranç Federasyonu, Saranç İl Temsilciliği, İnegöl Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 1. kademe antrenörlük kursu yoğun katılımla başladı. Kursa 2 grup halinde 80 aday katılıyor. 1. grup 19-22 Aralık tarihlerine eğitimi tamamladı. 2. kurs ise 26-29 Aralık arasında gerçekleştirilecek.
İnegöl Sani Konukoğlu Konferans Salonu'nda düzenlen kursun açılışına İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.

Cerrah İlkokulu öğretmenlerinden Mustafa Uğuz ile Ticaret Meslek Lisesi öğretmenlerinden Ayhan Bayraktar’ın organize ettiği kursun bitiminde kursu başarıyla bitirenlere 1. kademe antrenörlük sertifikası verilecek.

Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; futbol dışındaki branşlara ilginin artığına dikkat çekti. Belediyespor bünyesinde bin 600 lisanslı sporcunun bulunduğunu da dile getiren Başkan Aktaş: “Satranç ile alakalı daha büyük hamleler yapabilmek, şehrin geneline yayabilmek için bu kursu fırsat kabul edebiliriz. İnegöl’de satranç ile alakalı kafeler olabilir. Satranç insanın düşünce ve sorgulama yeteneğini geliştiren spor dalı” dedi. Başkan Aktaş ayrıca kursa yoğun başvuru olmasının sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

inegol kurs01

inegol kurs02

inegol kurs03