banner isbank

Sporcularımız Avrupayı Fethetti!

avrupaokulllar00WCM Sude Hereklioğlu 11 Yaş Kızlar Avrupa Şampiyonu!
IM Batuhan Daştan 17 Yaş Genel Avrupa İkincisi!
Ece Alkım Erece 13 Yaş Kızlar Avrupa  Üçüncüsü!

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası Sırbistan’ın Novi-Sad şehrinde 22-28 Haziran 2013 tarihleri arasında oynanandı. On üç ülkeden toplam 274 sporcunun yarıştığı şampiyonada Türk milli takımı adına altı Bursalı satranççımız hamle yaptı.

IM Batuhan DAŞTAN 17 Yaş Genel
Ece Alkım ERECE 13 Yaş Kızlar
WCM Sude HEREKLİOĞLU 11 Yaş Kızlar
Altuğ BOZYAKA 9 Yaş Genel
Öykü İNCE 9 Yaş Kızlar
Furkan Berk ÖZTÜRK 7 Yaş Genel
Mustafa Yalın GÜNDOĞDU 7 Yaş Genel

On bir yaş kızlar kategorisinde mücadele eden sporcumuz WCM Sude HEREKLİOĞLU dokuz tur sonunda topladığı yedi puan ile Avrupa Şampiyonu oldu. Kariyerinde iki Türkiye ve bir de Avrupa Şampiyonluğu bulunan sporcumuz şimdiki şampiyonluğu ile son dört yıl içinde Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında dördü birincilik olarak altı kez madalya kürsüsüne çıkmış oldu.

On yedi yaş erkekler grubunda mücadele veren Dünya şampiyonu sporcumuz IM Batuhan DAŞTAN ise turnuvanın son turunda aldığı beraberlik ile serisini Avrupa İkincisi olarak tamamladı. Kariyerinde iki Dünya şampiyonluğu bulunan sporcumuz şehrimizi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Kariyerinde Türkiye ve Avrupa şampiyonluğu bulunan bir diğer mill, sporcumuz Ece Alkım ERECE ise 13 yaş kızlar grubunda yarıştı. Şampiyonaya iyi bir başlangıç yaparak henü dördüncü tur sonunda birinci sıraya yerleşen sporcumuz ilerleyen turlrada şannsı puan kayıpları yaşasa da son turda aldığı altın değerindeki puan ile 13 Yaş Kızlar Avrupa Üçüncüsü olmayı başardı.

Milli takım havuzunda olarak ilk uluslararası şampiyona deneyimlerini yaşayan minik yeteneklerimiz Altuğ BOZYAKA ve Öykü İNCE dokuz yaş grubunda 4.5 ve yedi yaş grubunda Mustafa Yalın GÜNDOĞDU  5,5 puan, Furkan Berk ÖZTÜRK 5 puan toplayarak gruplarında derece şansı bulamasalar da %50 performans olan 4.5 puan barajının üstünde kalarak gelecek için umut verdiler.

Tüm sporcularımızı, sayın ailelerini ve çalıştırıcılarını kutlarız.