banner isbank

Bursa Satranç İl Temsilciliği Komisyonları Kurulacaktır

maskot duyuruSatranç İl Temsilicliği'nin yapılanması kapsamında Bursa'daki satranç faaliyetlerinin etkili bir şekilde yürütülmesi amacıyla çeşitli komisyonlar kurulacaktır. Yazının devamında kurulması planlanan komisyonları bulabilirsiniz.

Bursa'daki satranç etkinliklerine, tanıtımına, organizasyonlarına ve eğitimine yön verecek olan, katılımcı bir yapıyla Bursa'daki satranç faaliyetlerinin hem niteliğini hem niceliğini artıracak olan komisyonlara tüm satranç severlerin aktif katılımını bekliyoruz. 

Komisyonlarda yer almak için kısa özgeçmişinizi içiren formu  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. .tr adresine gönderebilirsiniz.

Bursa Satranç İl Temsilciliği Komisyonları

  1. Teknik Komisyo : İlin etkinlik programında yer alan yönergelerin yapısı, mevcut talimat ve prosedürler ile bir üst etkinliğin yönergesine uygunluğu konularında hazırlık çalışmalarını yürütür.
  2. Eğitim ve Antrenörler Komisyonu: Sporcu ve antrenör eğitimleri konularında gereksinimleri saptayan, program oluşumu ve onaylar gibi konuları izleyen bir komisyondur.
  3. Basın, Medya, İletişim Komisyonu: Etkinliklerin ve satrancın tanıtımı, medya kuruluşlarında yer alması için planlama yapan ve gerekli materyalleri toplayarak servis eden bir işleve sahiptir.
  4. Sağlık Komisyonu : Sporcu, antrenör, hakem ve diğer satranç iş görenlerinin genel sağlık sorunları ile etkinliklerde oluşacak sorunların giderilmesi için önlem alan, sporcu sağlığı, beslenme ve benzer konularda aileleri, sporcuları ve satranç iş görenlerine seminer ve konferans gibi programlar düzenleyen bir çalışma grubudur.
  5. Organizasyon ve Sponsporluk Komisyonu: Şehrinize yeni satranç etkinlikeri kazandırmak, var olan organizasyonların kalitesini artırmak ve düzenlenen aktivitelere ve Bursalı başarılı sporculara sponsor desteği kazandırmak üzere çalışmalar yapar.
  6. Sporcular Komisyonu:  Temsilciğin sporcularla ve sporcularun kendi aralarında olan iletişimi artırmaya yönelik çalışmalar yapar. Başarı elde etmiş, milli takım havuzuna girmiş sporcuların gelişimi takip eder. İlimizde düzenlenen milli takım çalışmalarını organize eder.  
  7. Üniversiteler Koordinasyon Komisyonu: Bursa'da yer alan üniversitelerde satranç faaliyetlerine yönelik ve üniversitelerdeki satranç topluluklarının gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapar.
  8. İnternet ve Sosyal Medya Komisyonu: İl Temsilciliği sitesini ve sosyal medya hesaplarını yönetir ve günceller, Bursa'daki satranç faaliyelerinin duyurulmasını sağlar.
  9. Sosyal Etkinlikler Komisyonu: Satranç camiasını çeşitli sosyal ortamlarda bir araya getirerek kaynaşmasını sağlayacak, sporcuların, velilerin, hakemlerin ve ailelerin birlikte katılabiliceği etkinlikler organize eder.
  10. Okul Sporları Komisyonu: İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerina yönelik satranç faaliyetlerinin planlanması, düzenlenmesi, okullar arası iletişimin sağlanması ve okullarımızda satrancın gelişmesine yönelik çalışmarı yürütür.
Bunların dışında kurulmasını düşündüğünüz komisyon varsa forma yazarak temsilciliğimize iletebilirsiniz.