banner isbank

Bursa Sağlık Çalışanları Turnuvası Birincileri Nejdet Esen ve Can Berk Karacan

bursad 01Bursa Sağlık Çalışanları Satranç Turnuvası 27-28 Nisan tarihleribde toplam 64 sporcunun katılımı ile tamamlandı. BUSAD dernek binasında oynanan maçlar sonucunda açık kategoride Nejdet Esen; 14 yaş ve altı kategorisinde genelde Can Berk Karacan, kızlarda ise Ece Alkım Erece birinci oladular.

Dereceye giren 9 sporcuya ödülleri BUSAD Başkanı Metin Altundal ve dernek yöneticilerin katılımı ile yapılan ödül töreninde verildi. Sonuçların yer aldığı yarışma tablosu haberin devamında yer alıyor.

Yarışma Tablosu 
Sorcu Listeleri Eşlendirme & Sonuçlar Yönerge
Açık 1.Tur 2.Tur 3.Tur 4.Tur 5.Tur Çapraz Tablo Sıralama
14 Yaş ve Altı 1.Tur 2.Tur 3.Tur 4.Tur 5.Tur 6.Tur Çapraz Tablo Sıralama

Dereceye Giren Sporcular
Açık Puan
1.  Nejdet Esen  4,5
2  İlkay Koç   4 
3.  Ahmet Yasir Tiğit   3,5 
14 Yaş ve Altı Genel Puan
1.  Can Berk Karacan   5,5
2.  Anıl Berk Erdoğan   5
3.  Erim Turgut Eme   4,5
14 Yaş ve Altı Kızlar
1.  Ece Alık Erece  4
2.  Çiğdem Onur  3,5 
3.  Safiye Öykü İnce  3,5 

Önceki Haberler:
bursad logoBursa Sağlık Çalışanları Satranç Turnuvası 27 Nisan'dan oynanan maçlarla başladı. Yarışmada açık kategoride 13, 14 yaş ve altı kategorisinde 51 olmak üzere toplam 64 sporcu mücadele ediyor. Pazar günü oynanacak son maçların ardından açık kategoride ilk üçe girenlerle 14 yaş ve altı kategorisinde ilk üçe ve ilk üçe giremeyen en iyi 3 kız sporcuya çeşitli ödüller verilecek. 

İlk gün oynanan maçların ardından açık kategoride İlkay Koç ve Nejdet Esen, 14 yaş altı kategorisinde Anıl Berk Erdoğan, Can Berk Karacan, Atakan Sayın ve Erim Turgut Emel tüm maçlarını kazarak yollarına devam ediyorlar.