banner isbank

Satranç Haberleri

Yeni Sezon Başlıyor... 01 Eylül'de Hızlı ve 02 Eylül'de Açık Yıldırım Turnuvaları

uluda logo_Yeni_Resim_-_KopyaBursa'da her yıl olduğu gibi 2018-2019 sezonunda da her yaştaki sporcumuza hitap eden çeşitli turnuvalar planladık. 

İlk olarak Uludağ Satranç S.K. organizasyonunda 01 Eylül 2018 tarihinde Hızlı Satranç ve 02 Eylül 2018 tarihinde Açık Yıldırım Satranç Turnuvaları yapılacak.  ELO-UHS ve UYS sistemine dahil edilecek olan yarışmaların onayı alındı ve yönergeleri aşağıda yer alıyor. 
Turnuva kayıtları 20 Ağustos 2018 tarihinde açılacaktır.  
HIZLI SATRANÇ TURN YÖNERGE       /       AÇIK YILDIRIM YÖNERGE

26. Troya Uluslararası Satranç Turnuvası Tamamlandı

toyaa50006-11 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşen 26.Troya Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'na 9 farklı ülkeden toplam 376 sporcu katıldı.
A kategorisinde mücadele eden IM Morteza DARBAN (Nida Satranç S.K. Lisanslı) 7 puanla ikinci oldu.
B kategorisi U8 grubunda Yağız Kaan ERDOĞMUŞ 6.5 puanla birinci, Ege ERYILMAZ 5 puanla ikinci,  U10 grubunda Utku YENEN 5,5 puanla Dördüncü,
U14 grubunda Altuğ BOZYAKA 6.5 puanla Beşinci,  U16 grubunda Kutay ÖZKURT 6 puanla  Altıncı,  U18 grubunda Melih Naci ERKÖLE 7 puanla İkinci oldular. Ayrıntılar için Tıklayınız 

Yarışmada Bursamızı temsil eden tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 

1.Kademe Satranç Antrenörü Kursu 7-16 Eylül Tarihlerinde Yapılalcaktır

satranc-antrenorlugu AntalyaBursa ilimizde 7-16 Eylül 2018 tarihlerinde 1.Kadem Satranç Antrenör Kursu açılacaktır. Değişen kurs yönetmelikleri gereği: 

2018 yılında  açılacak olan antrenör kursları için kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi” ne girilerek    yapılacaktır.  Spor Bilgi Sistemi üzerinden ön kayıt yaptırmayan kursiyerlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Antrenör kurslarına son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi antrenör kayıtlarında antrenör kursları için bildirilen (1. Kademe 20 ) minumum katılımcı sayısına ulaşılamadığı takdirde sistem otomatik olarak antrenör kursunu iptal edecektir.

Kesinleşen kurs tarihinden sonra mücbir sebepler dışında kursa katılmaktan vazgeçen kursiyerlere para iadesi yapılmayacaktır. 
Kayıt işlemleri için aşağıda yer alan  bilgilendirmeden ve program hakkında da örnek ders programını takip edilebilir inceleyebilirsiniz... SON  BAŞVURU:  05 EYLÜL 2018  Ayrıntı ve Başvuru için Tıklayınız  

1.Kademe Antr Kurs Bilgilendirme           Örnek Dilekçe               Örnek Ders Programı                 Başvuran Kursiyer Listesi 

TSF 1. ve 2. Lig Sona Erdi, Türkiye İş Bankası Süper Ligi Başlıyor

superlig 500Türkiye Satranç Federasyonu 1. ve 2. Lig sona erdi. Bursamızı 2.Ligde temsil eden Bursa Nida Satranç Spor Kulübümüz başarılı bir sezonun ardından 10 puanla 13. sırada yer alarak önümüzdeki yıl yine 2. Ligde mücadele edecek.
Sporcularımızı ve kulüp yetkililerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıntılar için Tıklayınız

TÜRKİYE İŞ BANKASI SÜPER LİGİNDE SON VİRAJ

24 Temmuz 05 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ankara'da Crowne Plaza Otel'de gerçekleşecek olan Süper Lig mücadelesinde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübümüze başarılar diliyoruz. 
Süper Ligde Son İki Maç Yarışma Sayfası

Türkiye Kulüpler Şampiyonası Sona Erdi, TSF 1. ve 2.Ligi Başlıyor

kulupler00Türkiye Kulüpler Şampiyonası 09-15 Temmuz tarihlerinde Konya Selçıklu Kongre Merkezinde, 61 kulübümüzün katılımı ile tamamlandı.
Şampiyon Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü oldu. Şampiyonada Bursamızı Uludağ Satranç S.K. ve İnegöl Satranç S.K. temsil etti. Uludağ Satranç S.K. son iki tura kadar İkinci Lige yükselme şansını korudu. Her iki kulübümüzü de tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 

TSF 1. ve 2. LİG BAŞLIYOR ! 
Kulüpler Şampiyonası ardından ara vermeden yine Konya ilimizde 15-22 Temmuz tarihlerinde Türkiye Satranç federasyonu 1. ve 2. Lig start alıyor. 
Bursa ilimizden 2. Ligde mücadele edecek olan Nida Satranç Spor Kulübümüze başarılar dliyoruz. Ayrıntılar